Jerzy Szkatuła z medalem im. Józefa Tuliszkowskiego

Jerzy Szkatuła, prezes zarządu wodzisławskiego Oddziału Powiatowego ZOSP RP został odznaczony medalem honorowym im. Józefa Tuliszkowskiego.

J.Szkatula_medal.jpg

Jerzy Szkatuła, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wodzisławiu Śląskim, a zarazem wiceprezes zarządu wojewódzkiego w Katowicach, został odznaczony medalem honorowym im. inż. Józefa Tuliszkowskiego za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej woj. śląskiego, za zaangażowanie na rzecz rozwoju i urozmaicania jednostek OSP i za aktywną działalność w strukturach Związku OSP RP.

To jedno z najcenniejszych odznaczeń w polskim pożarnictwie, a nadaje go komendant główny Państwowej Straży Pożarnej raz w roku dla strażaka ochotnika i strażaka PSP w każdym województwie. – Jestem niezwykle zaszczycony tym odznaczeniem tym bardziej, że w historii pożarnictwa naszego powiatu jest to pierwsze tak wysokie wyróżnienie – mówi Jerzy Szkatuła.

Odznaczenia dokonano 14 maja podczas wojewódzkich uroczystości Dnia Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach, a wręczenia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Marek Rączka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *