Strażackie zmagania

OSP Łaziska, OSP Lubomia, OSP Skrzyszów i OSP Krzyżkowice najlepsze powiatowych w zawodach sportowo-pożarniczych.

W sobotę, 26 września, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim rozegrano zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu powiatowym. Uczestników, czyli 22 drużyny z całego powiatu, wyłoniono we wcześniejszych zawodach na szczeblach miejskich i gminnych. Rywalizacja odbywała się w 4 kategoriach i dwóch konkurencjach (sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe). Po podsumowaniu czasów wykonania poszczególnych zadań i punktów karnych okazało się, że na najwyższych szczeblach w poszczególnych kategoriach uplasowały się OSP Łaziska, OSP Lubomia, OSP Skrzyszów i OSP Krzyżkowice. Dokładna klasyfikacja przedstawia się następująco.

GRUPA MDP Dziewcząt:

 1. OSP Łaziska
 2. OSP Gorzyczki
 3. OSP Zawada
 4. OSP Lubomia
 5. OSP Turzyczka

GRUPA MDP Chłopców:

 1. OSP Lubomia
 2. OSP Łaziska
 3. OSP Radlin II
 4. OSP Syrynia
 5. OSP Czyżowice

GRUPA „C” – Kobiety

 1. OSP Skrzyszów
 2. OSP Lubomia
 3. OSP Zawada

GRUPA „A” – Mężczyźni

 1. OSP Krzyżkowice I
 2. OSP Krzyżkowice II
 3. OSP Pszów
 4. OSP Lubomia
 5. OSP Skrzyszów
 6. OSP Radlin II
 7. OSP Uchylsko
 8. OSP Czyżowice
 9. OSP Połomia

Zawody prowadzone były przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu, a zmaganiom przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych, posłowie, władze PSP w Wodzisławiu, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP oraz mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kawał dobrej reporterskiej roboty odwalił nasz nadworny fotoreporter Fryderyk Kamczyk. Jego zdjęcia na profilu społecznościowym Facebook po kliknięciu w obrazek:

zawody_powiatowe_2015fryderyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *