Zagrożenie pożarowe w strefie zagrożenia wybuchem. Ćwiczenia na Głożynach!!!

Strażacy-ochotnicy z Wodzisławia przeprowadzą ćwiczenia z zakresu zagrożenia pożarowego w strefie zagrożenia wybuchem.

W piątek 23 października na obiektach Kółka Rolniczego na Głożynach odbędą się ćwiczenia miejsko-gminne z zakresu zagrożenia pożarowego w obiektach objętych strefą zagrożenia wybuchem. W ćwiczeniach udział weźmie 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wodzisławia oraz jeden zastęp PSP z JRG nr 2 z Rydułtów. Symulowany będzie pożar pomieszczeń piwnicznych i parteru wraz z zagrożeniem zbiorników gazowych na stacji benzynowej. – Planujemy również odpowiednią pogawędkę z zakresu zagrożenia wybuchem gazu, którą przeprowadzi specjalista z tego zakresu inż. Marcin Walas – mówi Mariusz Gałuszka, Komendant Miejski ZOSP RP w Wodzisławiu.

O tym, że tego typu zagrożenia wybuchem występują dość często świadczyć może niedawna akcja wodzisławskich strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Katowic zabezpieczali gwałtownego uwalniania się niebezpiecznego  gazu LPG. Szczegóły na stronie KP PSP Wodzisław.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *