Grudniowe spotkanie z opłatkiem

29 grudnia w Turzy Śląskiej odbyło się spotkanie strażaków – ochotników powiatu wodzisławskiego podsumowujące działalność w 2015 roku.

Jak co roku do wspólnego stołu z wodzisławskimi strażakami zasiedli samorządowcy, posłowie, przedstawiciele organizacji społecznych, goście z Czech i kapelani. Swoje sprawozdania za 2015 rok złożyli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Piotr Mikołajczyk, skarbnik Jacek Bobrzyk i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Piotr Machecki.
Dokonano również podsumowania liczby interwencji w powiecie wodzisławskim. Łącznie zanotowano 1682 zdarzenia, z czego zdecydowana większość, bo aż 1178 zdarzeń, to miejscowe zagrożenia. Na taką liczbę miejscowych zagrożeń zdecydowany wpływ miały lipcowe wichury i oberwania chmur. Zanotowano 412 pożarów oraz aż 92 alarmy fałszywe. Niestety statystyka alarmów fałszywych zwiększa się od kilku lat. Jeszcze w 2007 roku było ich zaledwie 22, ale od tego czasu ich liczba systematycznie wzrasta.

wigilijka_2016
W nieoficjalnej części spotkania ochotnicy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego biesiadowania przy kolędowej nucie orkiestry strażackiej powiatu wodzisławskiego.

Sprawozdanie z działalności prezydium OP ZOSP RP w Wodzisławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *