Nowe władze szczebla powiatowego ZOSP RP

22 października w Rogowach odbył się IV Zjazd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wodzisławiu.

22 października w Rogowach odbył się IV Zjazd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wodzisławiu. Jego głównym celem było wybranie nowych władz szczebla powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu. Po ubiegłorocznej rezygnacji Jerzego Szkatuły z funkcji Prezesa Zarządu wodzisławskiego oddziału ZOSP w Wodzisławiu funkcję tę pełnił dotychczasowy Sekretarz Zarządu Piotr Mikołajczyk, który w tym gronie reprezentował Ochotniczą Straż Pożarną w Pszowie.

zjazd_min

W zjeździe udział wzięło 21 z 26 delegatów poszczególnych OSP w powiecie wodzisławskim, co stanowiło 86% frekwencję. W zjeździe uczestniczyli również zaproszeni goście m.in. Zbigniew Meres – prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, Jerzy Wójcik – dyrektor Biura Wykonawczego oraz nasz przedstawiciel w Oddziale Wojewódzkim ZOSP – wiceprezes Jerzy Szkatuła. Struktury PSP reprezentował Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śląskim Marek Misiura, a władze samorządowe  Bronisław Karasek, Michał Lorek, Eugeniusz Wala, Daniel Jakubczyk i Krzysztof Małek. Nie zabrakło również gości z Czech, którzy reprezentowali tamtejsze środowisko strażaków-ochotników.

Nowe władze Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu wybrano w następującym składzie: Piotr Mikołajczyk – Prezes, Jerzy Szkatuła, Jan Czyżak, Andrzej Tanżyna i Jan Surma – Wiceprezesi, Mariusz Gałuszka – Sekretarz, Jacek Bobrzyk – Skarbnik oraz członkowie Zarządu: Bernard Burek, Czesław Firut, Jerzy Glenc, Piotr Kowol, Florian Matuszek, Zbigniew Radecki, Jerzy Salwiczek, Stanisław Sosna, Grzegorz Student i Mirosław Winkler.

Komisja Rewizyjna: Piotr Machecki (Przewodniczący), Piotr Maciuga (Wiceprzewodniczący), Piotr Kłobuch (Sekretarz) oraz członkowie Bogusław Elsner i Piotr Obara.

Delegatami na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP zostali wybrani Bogusław Elsner, Piotr Kłobuch, Piotr Maciuga i Piotr Machecki, a Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach zostali Piotr Mikołajczyk i Jerzy Szkatuła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *