OSP Pszów z nowym wozem bojowym

Ochotnicza Straż Pożarna w Pszowie wzbogaciła się o nowoczesny wóz bojowy Mercedes-Benz Atego.

17 grudnia 2016 roku w samo południe w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie odbyła się uroczystość przekazania i poświecenia nowego samochodu pożarniczego marki Mercedes – Benz Atego o napędzie 4×4 / GCBA 4,5/16/4,7/ . Nowy samochód zastąpił wysłużonego 40-letniego Stara 244 / GBA 2,5/16 /, który służył społeczeństwu Pszowa, rejonu, powiatu i województwa przez 36 lat.

DSC_9295 DSC_9310 DSC_9393 DSC_9479
Po wielu latach starań całego środowiska pożarniczego Pszów, ale też całego województwa wespół z samorządem tak upragniony, a także zasłużony nowy samochód pożarniczy w tej jednostce, dla tego społeczeństwa jest już faktem dokonanym.
Honory „Matki Chrzestnej” pełniła Katarzyna Sawicka – Mucha – Burmistrz Miasta Pszów, a „Ojcem Chrzestnym” był Czesław Krzystała – Przewodniczący Rady miejskiej w Pszowie.
Honorową asystę złożoną z zasłużonych mieszkańców Pszowa w działalności społecznej tworzyli :
– Pani Maria Dembowy – prezes Zespołu Regionalnego „Pszowiki”
– Pani Teresa Danielczyk – wice przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pszowie,
– Pan Paweł Kowol – przewodniczący Sekcji Turystyki Rowerowej „KOŁO” przy Towarzystwie
Przyjaciół Pszowa,
– oraz Pan Marcin Grzenia – radny Rady Miejskiej w Pszowie.

Poświęcenia dokonał ksiądz senior Adam Kendziora z Bazyliki NNMP w Pszowie, a samochód w użytkowanie przekazała Pani Katarzyna Sawicka – Mucha – Burmistrz Miasta Pszów oraz Pan Czesław Krzystała – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pszowie. W uroczystościach wzięło również udział wielu strażaków z zaprzyjaźnionych jednostek z całego regionu.

Przygotował:
Eugeniusz Danielczyk
Prezes Zarządu OSP Pszów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *