Strażacy-ochotnicy z całego powiatu wodzisławskiego przełamali się opłatkiem.

Pod koniec grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Syryni odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe dla strażaków-ochotników z całego powiatu wodzisławskiego.

Podczas tej uroczystości swoje sprawozdania za 2016 rok złożyli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śl. Piotr Mikołajczyk oraz Skarbnik Jacek Bobrzyk. Prezes Piotr Mikołajczyk mówił m.in. o ważnym dla struktur władz Oddziału Powiatowego powołaniu Zarządu Wykonawczego. Stanowisko to w tytule Dyrektora Zarządu Wykonawczego objęła Iwona Wajsman, która na co dzień pełni funkcję Prezesa Zarządu OSP Turza Śl.

Na spotkaniu obecni byli m.in. senator Adam Gawęda, przedstawiciele samorządu i poszczególnych szczebli władz ZOSP i PSP powiatu wodzisławskiego, zaproszeni goście z Czech oraz przedstawiciele poszczególnych OSP naszego powiatu.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele tygodnika Nowiny Wodzisławskie: redaktor naczelny Artur Marcisz oraz prezes Wydawnictwa „Nowiny” Arkadiusz Gruchot, który w ubiegłym roku zorganizował konkurs na najlepszą wg czytelników tej gazety jednostkę OSP w powiecie wodzisławskim. Oddano ponad 1600 głosów, co było sporym osiągnięciem ze względu na tryb oddawania głosów: trzeba było zakupić Nowiny Wodzisławskie, wyciąć kupon, wypełnić i wysłać pod adres wydawnictwa. Na tym polu niepokonani okazali się sympatycy Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawady, którzy oddali 794 głosy. Nagrodę pieniężną i wyróżnienie odebrali prezes OSP Zawada Janusz Rassek oraz naczelnik tej jednostki Henryk Rassek.

oplatek_ (8)

Adam Porwoł, Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK Anna w Pszowie, podziękował wszystkim strażakom za udział w XI edycji programu krwiodawstwa pod nazwą „Ognisty ratownik – gorąca krew”. Wyróżnienia za udział w akcji otrzymały jednostki OSP Krzyżkowice (1 miejsce), OSP Radlin II (2 miejsce) oraz OSP Biertułtowy (3 miejsce), a Adam Brudny z OSP Mszana otrzymał Odznakę Honorową PCK IV-go stopnia. – Zebraliśmy ponad 400 listrów krwi w ramach tego programu – zaznaczył Adam Porwoł.

oplatek_ (9)

Piotr Mikołajczyk, Jerzy Szkatuła oraz Piotr Machecki podziękowali Rajmundowi Menżyk za wieloletnią pracę na rzecz Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śl. Dotychczasowemu członkowi tego gremium nadano tytuł Członka Honorowego Komisji Rewizyjnej. Rajmund Menżyk reprezentuje OSP Radlin II, gdzie do ubiegłego roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu.

prezes honorowy komisja rewizyjna

Po części oficjalnej i wspólnej modlitwie strażacy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia, a dobrą nutą zaszczyciła wszystkich Powiatowa Orkiestra Strażacka pod batutą Ryszarda Wachtarczyka.

oplatek_ (30)

Tekst i zdjęcia: Marcin Macha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *