Strażacki opłatek

Strażacy z wodzisławskich jednostek OSP złożyli sobie noworoczne życzenia.

Tradycją już stało się, iż w ostatnich dniach każdego roku strażacy z wodzisławskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych spotykają się przy wspólnym stole i składają sobie noworoczne życzenia. Tak było i w tym roku. Z życzeniami „tylu powrotów, ile wyjazdów” dla wodzisławskich strażaków-ochotników pospieszyli posłowie, senatorowie, samorządowcy, kapelani, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i goście z Czech, a zebranym kolędową nutę przygrywała strażacka orkiestra dęta pod batutą Ryszarda Wachtarczyka. Spotkanie odbyło się 28 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe było doskonałą okazją do zaprezentowania odzyskanego po kilkudziesięciu latach sztandaru powiatowych struktur OSP sprzed 1975 roku, kiedy to reformą administracyjną kraju zlikwidowano powiaty. – 20 lat zajęło mi szukanie tego sztandaru – mówił podczas spotkania Jerzy Szkatuła, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim.

Sprawozdanie z działalności Oddziału Powiatowego ZOSP RP przedstawił Prezes Zarządu Piotr Mikołajczyk. Z treścią sprawozdania można zapoznać się pod tym linkiem. Statystykę zdarzeń za mijający rok (do 28 grudnia) przedstawił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. mł. bryg. Marek Misiura.

Zaproszeni goście życzyli wodzisławskim ochotnikom wszelkiej pomyślności w zbliżającym się 2020 roku i wspólnie podkreślali ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu. – Wasz profesjonalizm miałam okazję obserwować podczas akcji ratowniczej po wypadku, któremu uległ mój sąsiad. Tylko i wyłącznie wasza szybka reakcja i profesjonalnie udzielona mu pomoc uchroniła go przed utratą zdrowia, a nawet utratą życia – mówiła senator Ewa Gawęda.

Z najlepszymi życzeniami przyjechali do wodzisławskich strażaków również ochotnicy z Czech, z którymi na co dzień współpracują na wielu płaszczyznach już od 14 lat. Jej pokłosiem – jak podkreślono w uzasadnieniu – jest honorowa wstęga, którą podczas spotkania udekorowano sztandar Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *